Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Mikołaj Cieśla z Tarnawy trzeci w Polsce w OTWP

17.02.2022 - Mirosław Drożdż

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zakończył się ogromnym sukcesem dla reprezentanta Szkoły Podstawowej w Tarnawie Mikołaja Cieśli. Jako pierwszy w historii Gminy Łapanów zakwalifikował się do najwyższego – ogólnopolskiego etapu, pokonując setki innych uczestników z całego kraju. W finale zajął bardzo wysokie III miejsce w grupie szkół podstawowych.

Pierwszą część konkursu stanowiły eliminacje powszechne zorganizowane dla wszystkich chętnych uczniów z całej Polski. Do finału krajowego zakwalifikowało się 25 najlepszych, wśród nich Mikołaj. Na tym etapie uczestnicy odpowiadali na pytania w formie ustnej. Tematyka konkursu obejmowała zakres szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej, prewencji przeciwpożarowej, ochrony ludności, ochrony środowiska, ratownictwa w tym medycznego, znajomości sprzętu pożarniczego, historii i tradycji ruchu strażackiego w Polsce.

Rywalizacja finałowa była niezwykle emocjonująca, gdyż poziom wiedzy uczestników turnieju krajowego był niezwykle wysoki. Reprezentant szkoły w Tarnawie poradził sobie niezwykle dobrze zajmując miejsce na podium.

14 lutego 2022 roku w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach, Powiat Krakowski, podczas Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dla najlepszych uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej z terenu Województwa Małopolskiego. Nagrody wręczali: Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce druh Edward Siarka, Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP Woj. Małopolskiego druh Łukasz Łachach, Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP Dh Kazimierz Sady oraz Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie st.bryg. Piotr Filipek.

Mikołaj Cieśla startował w Turniejach Wiedzy Pożarniczej przez ostatnie cztery lata, za każdym razem plasując się na czołowych miejscach w zawodach rangi gminnej, powiatowej czy wojewódzkiej, a w tym roku również ogólnokrajowej.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce