Aktualności
Nabór wniosków o dofinansowanie zatrudnienia niani dla dzieci w wieku do lat 3!
Samorząd Województwa Małopolskiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie rozpoczął realizację projektu „Małopolska Niania 2.0”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach 8 Osi Regionalnego Programu Operacyjnego WojewództwaMałopolskiego na lata2014-2020. Z dofinansowania kosztów zatrudnienia niani mogą skorzystać rodzice, którzy ze względu na konieczność opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3 nie mogą podjąć lub utrzymać pracy, jak również rodzice powracający z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego. Projekt skierowany jest do wszystkich Małopolan, przy czym szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie mieszkańców gmin o ograniczonym dostępie do usług opieki nad dziećmi do lat 3.
Wsparcie będzie można otrzymać przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.
Przewiduje się, że w trzyletnim okresie realizacji projektu (projekt potrwa do 2021 r.) ze wsparcia skorzysta 650 rodziców.
Wniosek o przyznanie wsparcia w ramach projektu wraz z pozostałą dokumentacją zostaną zamieszczone na stronie ROPS w Krakowie w dniu ogłoszenia naboru.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Punkcie informacyjnym projektu „Małopolska Niania” w siedzibie ROPS w Krakowie, ul. Piastowska 32, lub pisząc na adres e-mail: niania@rops.krakow.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 12 422 06 36 w. 23.
Zapraszamy także do bieżącego śledzenia strony internetowej www.rops.krakow.pl, gdzie w zakładce „Małopolska Niania 2.0” będą zamieszczane aktualne informacje dotyczące projektu oraz do dołączenia do grupy „Małopolska Niania 2.0” na facebook-u.
Uprzejmie prosimy o rozpowszechnianie informacji o projekcie na terenie Państwa Gminy/Powiatu w taki sposób, aby dotarła ona do możliwie najszerszego grona odbiorców projektu, w tym do rodziców z niepełnosprawnością lub wychowujących dzieci niepełnosprawne.
W załączeniu przesyłamy ulotkę informującą o projekcie i zachęcamy do jej zamieszczenia na Państwa stronach internetowych lub rozdystrybuowania m.in. w lokalnych placówkach zdrowotnych, instytucjach kultury czy parafiach.