Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Nowe stroje ludowe dla Zespołu Pieśni i Tańca

11.05.2022 - Mirosław Drożdż

W dniu 6 maja 2022 r. w Centrum Kultury Gminy Łapanów – Dom Kultury w Łapanowie miało miejsce oficjalne przekazanie strojów ludowych dla Zespołu Pieśni Tańca „Łapanowianie”. W przekazaniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Radny Województwa Małopolskiego Piotr Dziurdzia, Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa, przewodnicząca Rady Gminy Łapanów Celina Jacewicz, przedstawiciele Rady Gminy Łapanów, dyrektor CKGŁ Wioletta Nowojowska oraz członkowie Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”.

Stroje zostały zakupione w ramach projektu pn. „Wspieranie i promocja lokalnej kultury ludowej na terenie gminy Łapanów”. Wniosek został złożony za pośrednictwem Fundacji Promocji i Rozwoju Gminy Łapanów. Celem zadania jest aktywizacja lokalnej społeczności oraz kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów poprzez zakup strojów dla Zespołu Pieśni i Tańca „Łapanowianie”. Dofinansowanie wyniosło 10 000,00 zł wkład własny finansowy wyniósł 5 448,00 zł, za łączną kwotę 15 488,00 zł zostało zakupionych 5 kompletów strojów ludowych damskich oraz 5 kompletów strojów ludowych męskich. Wartość projektu to 16 048,00 zł. Składamy ogromne podziękowania wszystkim osobą które włączyły się w pomoc w realizacji zadania. Mamy nadzieję, że już w niedługim czasie zespół zaprezentuje się w nowych strojach z nowym programem na naszej scenie.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce