Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Państwo Paszkotowie wyróżnieni podczas gali rodzicielstwa zastępczego

20.05.2022 - Mirosław Drożdż

Wczoraj w Wieliczce odbyła się uroczysta Gala kończąca Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali Państwo Alicja i Marian Paszkotowie z Łapanowa. Wniosek o wyróżnienie złożył Starosta Bocheński Adam Korta.
Państwo Alicja i Marian Paszkotowie prowadzą rodzinny dom dziecka w Łapanowie na południu powiatu bocheńskiego. Doceniając trud i serce wkładane w opiekę nad dziećmi Starosta Adam Korta wystąpił o odznaczenia dla Państwa Paszkotów.

W uznaniu tych zasług Państwo Paszkowie otrzymali od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg Odznakę Honorową Meritis Pro Familia oraz od Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego Nagrodę Polonia Minor.

Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego, odbywały się przez cały maj. Miesiąc ten jest poświęcony rodzicielstwu zastępczego. To czas kiedy, kierujemy uwagę na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Gala była zwieńczeniem tych obchodów. Wśród gości znalazł się m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Parlamentarzyści, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Duda, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Iwona Gibas z zarządu województwa oraz Wicewojewoda Ryszard Pagacz. Powiat Bocheński reprezentował Starosta Bocheński Adam Korta oraz Elżbieta Paczyńska Dyrektor PCPR w Bochni.

Tekst i zdjęcia: https://www.powiat.bochnia.pl/aktualnosci/panstwo-paszkotowie-wyroznieni-podczas-gali-rodzicielstwa-zastepczego.html

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce