Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Podsumowanie projektu „Druga młodość 50+”

31.10.2019 - Mirosław Drożdż

W dniu 30 października 2019 r. w Domu Kultury w Łapanowie nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu pt. „Druga młodość 50 +”, który dofinansowany był ze środków Fundacji BGK w ramach Generacja 5.0.
Projekt zakładał, że adresatami zadania były osoby w wieku 50+ z terenu gminy Łapanów, które wyrażały zainteresowanie udziałem w szeregu działań o charakterze edukacyjno – rozwojowym, a także stworzenie osobom starszym miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których mogli ciekawie spędzać wolny czas, i po części zaspokoić potrzeby psychofizyczne i edukacyjne. Kładliśmy nacisk na zdrowy tryb życia oraz promowaliśmy aktywność fizyczną, stanowiącą fundament dobrego zdrowia i umożliwiającą zachowanie sprawności i samodzielności w zakresie samoobsługi w dłuższej perspektywie.
Podejmowane działania o charakterze edukacyjnym zamierzały do wzrostu umiejętności w zakresie wartościowego spędzania czasu wolnego oraz do mobilizowania seniorów do aktywności poza miejscem zamieszkania, a tym samym podnoszenia jakości życia.
Projekt miał charakter wieloaspektowy, obejmował różnorodną aktywność adresatów działań w zależności od potrzeb, możliwości i stanu zdrowia. Dziedzinami aktywności były m.in.:
– zajęcia z aerobiku
– zajęcia z pilatesu
– zajęcia z nordic walking
– warsztaty komputerowe
– warsztaty muzyczne
– warsztaty rękodzielnicze
Uczestnicy mogli wziąć udział w wyjazdach do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl teatralny „Księżniczka na opak wywrócona” oraz na Film „Legiony” do Cinema City Bonarka w Krakowie. Wszystkie zajęcia odbywały się w Domu Kultury w Łapanowie, z projektu mogło skorzystać 40 osób. Podczas podsumowania uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a na koniec spotkania wystąpiła Kapela Góralska „Harpagany”.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce