Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Podsumowanie projektu „Młodzi Dziennikarze”

29.12.2017 - Grzegorz Statek

15 grudnia 2017r zakończyły się zajęcia w ramach projektu „Young Journalists – Młodzi Dziennikarze”, który skierowany był do uczniów kl. IV-VII Szkoły Podstawowej w Łapanowie. Głównymi założeniami projektu było wcielenie się w role dziennikarza poprzez organizację różnych działań mających na celu przybliżenie uczniom tego zawodu. W trakcie realizacji projektu uczniowie mieli okazję nagrać własną audycję radiową, reportaż oraz liczne wywiady. Podczas warsztatów dziennikarskich poznali czym jest informacja, co odróżnia news od plotki, kim jest i jakie ma obowiązki dziennikarz, w jaki sposób krytycznie i świadomie odbierać przekaz medialny. Ponadto, „Młodzi Dziennikarze” odwiedzili studia nagrań w siedzibie Radia Kraków.

Udział w projekcie dał możliwość kontaktu z Native Speaker’em, co dla większości uczniów było ogromnym przeżyciem, albowiem wielu z nich pierwszy raz miało kontakt z osobą, której język ojczysty to język angielski.

Wzrost motywacji, wiara we własne możliwości a także umiejętność gospodarowania czasem to tylko nieliczne rezultaty, które zostały osiągnięte podczas przygody z projektem.

Projekt realizowany był w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

 

Agnieszka Kurnik

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce