Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Poświęcenie i nadanie sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Sobolowie

06.09.2019 - Mirosław Drożdż

W dniu 1 września 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Sobolowie przeżywała swoje święto. Z okazji jubileuszu 130-lecia istnienia szkoły oraz w 50. rocznicę nadania jej imienia Jana Kasprowicza, miała miejsce uroczystość poświęcenia i nadania szkole sztandaru.

Mszy św. w kościele parafialnym w Sobolowie przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski. W jej trakcie poświęcił ufundowany przez rodziców sztandar. Po Mszy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście udali się za Parafialno-Gminną Orkiestrą Dętą na plac szkolny, gdzie miała miejsce druga część uroczystości. Rozpoczęło ją odśpiewanie hymnu państwowego, następnie głos zabrał dyrektor Stanisław Sobczak.

W dalszej części przedstawicielka Rady Rodziców Katarzyna Babicz przedstawiła rewers i awers poświęconego sztandaru, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru przez przedstawicieli rodziców najpierw dyrektorowi, a następnie uczniom. Ceremonia zakończyła się aktem ślubowania.

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny poświęcony patronowi szkoły – Janowi Kasprowiczowi. Zebrani przenieśli się na werandę Harendy, gdzie Marusia Bunin wraz z mężem Janem Kasprowiczem, w otoczeniu jego ulubionych nasturcji, pili herbatę i z sentymentem wspominali przeszłość. Inscenizacja przeplatana była piosenkami oraz recytacją wierszy Kasprowicza.

W ostatniej części głos zabrali zaproszenie goście: radny sejmiku wojewódzkiego Stanisław Bukowiec, wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak, wójt Andrzej Śliwa oraz Przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz.

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce