Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Powiatowa eliminacja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

08.04.2019 - Grzegorz Statek

Powiatowa eliminacja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” rozegrana została 4 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni. Wzięli w niej udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni – druh Tadeusz Cichoń, który poinformował, że w tegorocznej edycji konkursu na terenie Powiatu Bocheńskiego rywalizowała rekordowa liczba 2269 uczniów.
Jak każdego roku, rywalizacja przebiegała w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. Test pisemny dla każdej z grup składał się z 40 pytań, ułożył je st. kpt. Witold Sajak z Komendy Powiatowej PSP w Bochni. Do ustnej rozgrywki finałowej komisja zakwalifikowała po troje uczniów z najlepszymi wynikami z testu pisemnego z każdej z trzech grup wiekowych, każdy z nich odpowiadał na 3 pytania.
W ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia nagród wzięli udział m.in: Wicestarosta Bocheński – Ryszard Drożdżak, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni – druh Jan Kulig oraz Komendant Powiatowy PSP w Bochni – mł. bryg. Robert Cieśla. W grupie I (10-13 lat) bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Cieśla ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie, w grupie II (14-16 lat) drugie miejsce zajęła Małgorzata Piwowarczyk – również Szkoła Podstawowa w Tarnawie, w grupie III (17-19 lat) zwyciężyła Gabriela Wójcik reprezentująca Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Tarnawa, a na III miejscu rywalizację ukończył uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie – Adrian Nowak. Puchar oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego za największy procent uczniów biorących udział w eliminacji gminnej odebrał Mateusz Dudzik – Dyrektor Gimnazjum im. Janusza Kuliga wraz z uczniami.
Atrakcją dla uczestników i ich opiekunów był pokaz strażackiego sprzętu na przyszkolnym parkingu, przygotowany przez strażaków z JRG Komendy Powiatowej w Bochni.
Eliminacja wojewódzka odbędzie się w 27 kwietnia w Wieliczce. Powiat bocheński będą reprezentować aż trzy osoby z gminy Łapanów: Mikołaj Cieśla (I kategoria wiekowa), Małgorzata Piwowarczyk (II kategoria wiekowa) i Gabriela Wójcik (III kategoria wiekowa).

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce