Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

20.04.2018 - Grzegorz Statek

13 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięły w nich udział wszystkie gminy z terenu powiatu bocheńskiego.  W skład komisji turniejowej weszli: Tadeusz Cichoń – przewodniczący, Lucyna Kędzierska – sekretarz, Witold Sajak, Tadeusz Olszewski, Maria Jachym, Rafał Dąbrowski – członkowie.

Uczestnicy najpierw zmierzyli się z testem wiedzy, składającym się z 35 pytań. Kiedy komisja sprawdzała testy, uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli w pokazie strażackiego sprzętu, który na przyszkolnym parkingu przygotowali strażacy z JRG Komendy Powiatowej PSP w Bochni. Następnie uczniowie z najlepszymi wynikami w etapie pisemnym zmierzyli się ze sobą w etapie ustnym. Na zakończenie miało miejsce ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych.

Bardzo dobrze spisali się uczniowie z gminy Łapanów: w grupie I (10-13 lat) drugie miejsce zajął Mikołaj Cieśla ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie i awansował do etapu wojewódzkiego, w grupie II (14-16 lat) trzecie miejsce zajęła Małgorzata Piwowarczyk ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie, w grupie III (17-19 lat) drugie miejsce zajęła Gabriela Wójcik (MDP Tarnawa) i podobnie jak Mikołaj reprezentować będzie powiat bocheński w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w 28 kwietnia w Kampusie Uniwersyteckim w Wieliczce.

Tekst: Mirosław Drożdż
Zdjęcia: Tadeusz Olszewski

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce