Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Ruszył masowy punkt szczepień w Łapanowie

17.05.2021 - Mirosław Drożdż

Dzisiaj uruchomiony został jeden z dwóch punktów szczepień powszechnych na Bocheńszczyźnie. Mowa o punkcie mieszczącym się na sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Kolejny mieścić się będzie na hali w Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, a uruchomiony zostanie w najbliższych dniach.
Pierwsi zainteresowani szczepieniem pojawili się już o godzinie ósmej rano. Do południa w masowym punkcie nie było kolejek, szczepienia odbywały się płynnie, a średni czas oczekiwania to kilka do kilkunastu minut wynikający też z potrzeby np. wypełnienia ankiety przed szczepieniem- mówi Ryszard Drożdżak, wicestarosta Powiatu Bocheńskiego.
W punkcie mieści się kilka gabinetów, w których prowadzona jest kwalifikacja do szczepienia, a także samo szczepienie. Jest rejestracja, w której można umówić się na termin szczepienia. Od razu umawiane są także terminy podania drugiej dawki. Po szczepieniu każdy z pacjentów musi odczekać 15 minut, by sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).
Na przełomie najbliższego tygodnia powinien ruszyć także punkt w Mechaniku. Oba punkty zostały tak zaplanowane, aby mogły obsłużyć w ciągu doby 600 osób. W związku z tym Starostwo przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pn. Bocheńszczyzna się Szczepi! – zachęcającą mieszkańców Powiatu Bocheńskiego do szczepień.
Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia powszechne na Bocheńszczyźnie.
Przypominamy, że aby się zaszczepić konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:
elektronicznie przez pacjent.gov.pl, https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
poprzez bezpłatną infolinię 989, https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
poprzez SMS wysłanego na numer 880 333 333 lub 664 908 556 o treści: SzczepimySie (https://www.gov.pl/…/zarejestruj-sie-na-szczepienie…)
W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer 14 615 32 50, pod którymi także można zarejestrować się na szczepienie. Rejestracja czynna jest poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce