Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Spektakl o ks. Ziółkowskim

31.12.2018 - Mirosław Drożdż

„Pamięć trwa wiecznie” – taki tytuł nosił spektakl o pochodzącym z Woli Wieruszyckiej ks. Janie Leonie Ziółkowskim. Sztukę wystawiła Grupa Teatralna i Filmowa „Animusz”.

Dziennikarka poszukująca bohatera do reportażu o Katyniu niespodziewanie spotyka na swojej drodze wielu ludzi, którzy posiadają wiedzę lub pamiątki o ostatnim kapelanie Kozielska – ks. Janie Leonie Ziółkowskim. Wiedza ta jest to dla niej na tyle przejmująca, że ks. Ziółkowski staje się nie tylko bohaterem reportażu, ale przede wszystkim osobistym patronem i wzorem do naśladowania.

Druga część spotkania to koncert łapanowskiego chóru seniora prowadzonego przez Marka Sobczyka. Seniorzy zaśpiewali nie tylko znane kolędy, ale także zapomniane już nieco pastorałki. Do śpiewu zaprosili publiczność.

Spotkanie zakończyły życzenia złożone przez wójta Andrzeja Śliwę oraz wicestarostę Ryszarda Drożdżaka. Miłym akcentem było odczytanie listu od pani Barbary Tarkowskiej, w którym poinformowała o perspektywach beatyfikacji ks. Jana i złożyła życzenia mieszkańcom gminy.

Kult ks. Jana Leona Ziółkowskiego jest bardzo mocny w parafii Łapanów, a szczególnie w jego rodzinnej Woli Wieruszyckiej. Spotkanie poświęcone jego pamięci to kolejny dowód na to, że mieszkańcy wierzą w świętość swojego rodaka.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce