Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Tarnawie

19.12.2018 - Mirosław Drożdż

W dniu 16 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów i osób samotnych zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawie. W spotkaniu wzięli również udział: Andrzej Śliwa – Wójt Gminy Łapanów, ks. proboszcz Jan Warta, Wioletta Nowojowska – Dyrektor Centrum Kultury oraz Andrzej Sajak – radny gminny. Z tej okazji Dom Kultury w Tarnawie przygotował program artystyczny, w którym dzieci i młodzież przybliżyły uczestnikom tradycyjne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.
Na imprezie nie zabrakło kolęd i piosenek świątecznych wykonanych przez zespół muzyczny działający przy tarnawskiej placówce. Był to premierowy występ, do którego młodzi muzycy przygotowywali się od kilku miesięcy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich specjalnie na tę okazję przyrządziły tradycyjne polskie potrawy wigilijne, ciasta i inne smakołyki.
Kilka serdecznych i pełnych otuchy słów do zgromadzonych wyraził w swych życzeniach wójt Andrzej Śliwa oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Elżbieta Kaja. Spotkanie przebiegało w miłej
i rodzinnej atmosferze. Goście z uznaniem wyrażali się o potrzebie tego typu spotkań, dzięki czemu organizatorzy utwierdzili się w przekonaniu, że tradycja spotkań opłatkowych będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Tekst i zdjęcia: Monika Weber, Piotr Musiał

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce