Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Spotkanie z pisarką Ewą Stadtmüller

23.09.2021 - Mirosław Drożdż

Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapanowie i Filii w Grabiu oraz w Tarnawie w dniu 17 września 2021 r. zorganizowano spotkania autorskie. Miały one na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych i popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników.

Została zaproszona Ewa Stadtmüller –  pisarka, specjalizująca się w literaturze dziecięcej. Pisze bajki, baśnie, wiersze, legendy, opowiadania, a także scenariusze teatralne. Bardzo znanymi jej seriami są:  „Jak skrzat Jagódka …” oraz seria o świętych.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Tarnawie, a następnie Szkoły Podstawowej w Grabiu. Autorka opowiadała
o swoich książkach, zadawała dzieciom zagadki, odpowiadała na ich pytania, a na koniec wpisywała dedykacje do książeczek, które zakupili uczniowie.

Mimo niesprzyjającej pogody za oknem, spotkania przebiegały w fantastycznej atmosferze. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem w nich uczestniczyły.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Ewy Stadtmüller zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapanowie oraz filii w Grabiu, Tarnawie i Sobolowie. Mamy całkiem sporą ilość książek tej autorki.

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce