Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Sukces uczennicy CKZiU w Łapanowie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

05.05.2023 - Jarosław Nowojowski

Aleksandra Marczewska, uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, zwyciężyła w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu historycznego. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja”. W bieżącym roku szkolnym organizatorzy konkursu chcieli zwrócić uwagę uczestników na wybitne jednostki z warstwy ziemiańskiej, których osiągnięcia w różnych obszarach życia gospodarczego, politycznego, naukowego i kulturalnego wyznaczały najwyższe standardy dla międzywojennego społeczeństwa.
Ola wywalczyła I miejsce w Małopolsce i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego dzięki wspaniale napisanej pracy poświęconej osobie profesora Jana Zdzisława Włodka – ziemianina związanego z majątkiem w Dąbrowicy. Uczennica opisała jego przywiązanie do ziemi rodzinnej, pracę na rzecz innych ludzi, pracę nad samym sobą. Były to wartości, którym profesor Jan Zdzisław Włodek poświęcił całe swoje życie.
Organizatorzy konkursu to: Polskie Towarzystwo Ziemiańskie – Oddział Kraków, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.
Opiekę nad uczennicą sprawowały: Danuta Trzósło – nauczyciel historii oraz Elżbieta Szymura – nauczyciel języka polskiego.
Gratulujemy!

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce