Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii

27.03.2018 - Grzegorz Statek

W dniu 27 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Grabiu odbył się VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas IV – VII szkół podstawowych. Jak się nazywa dzielnica finansowa w Londynie? Jak nazywają się strażnicy Tower of London? Ile linii metra jest w Londynie? Do jakiej rodziny języków zalicza się język angielski? – to tylko niektóre z pytań, z którymi zmierzyli się uczniowie. Musieli też wykazać się ogólną znajomością gramatyki i słownictwa.

W kategorii klas IV-V zwyciężyła Izabela Skimina ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie, II miejsce zajął Kamil Kaja ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie, na III miejscu uplasował się Radosław Sajak – również uczeń Szkoły Podstawowej w Tarnawie. Spośród uczniów klas VI-VII najlepszy okazał się Hubert Lizak ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie, II miejsce wywalczyła Wiktoria Kawala z tej samej placówki, III miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Siwek ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu.

Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Grabiu – Agnieszka Kurnik. W skład Komisji konkursowej poza nią weszły: Beata Gumułka, Klaudia Matras, Agnieszka Węgrzyn i Grzegorz Mech.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce