Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Zaproszenie na weekend z zabytkami

29.08.2019 - Grzegorz Statek

Najbliższy weekend warto zaplanować na Bocheńszczyźnie, a to za sprawą Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Ten autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni odbywa się już po raz dwunasty.
Jak zwykle przygotowano moc atrakcji, oprócz udostępnionych zabytków i instytucji kultury, których w tym roku będzie aż 36, dodatkowo na zwiedzających będą czekać spacery tematyczne śladami znanych ludzi , miejsc i wydarzeń.

Mamy miejsca stałe, które cieszą cię niesłabnącą  popularnością wśród odwiedzających, ale jest również kilka nowości . Będzie można zawitać do przepięknej willi dr Mieczysława Dembowskiego, na weekendową mapę zwiedzania powrócił także Kościół w Chronowie.  Ośrodek Edukacji w Borównej oraz  Pasieka u państwa Kiejdów zapraszają  natomiast na warsztaty.

Tegoroczny weekend obfitował będzie w spacery tematyczne, w sumie będzie ich aż 8.

W tym roku swój jubileusz 10- lecia obchodzi bocheńska motylarnia, gdzie oprócz barwnej wystawy , przygotowano  opowieści i ciekawostki przyrodnicze ze świata motyli, a przed muzeum stanie stoisko z atrakcjami i zabawami dla dzieci.

Podczas spaceru Żydowską Trasą Pamięci, zaprezentowana zostanie tablica donacyjna, na której znajdą się informacje o rodzinach fundatorów Pomnika Holoukaustu mieszkańców Bochni i Okolic, w której weźmie udział dr  Rachel Kollender Prezes Stowarzyszenia przedstawicieli bocheńskich i brzeskich żydów w Izraelu.

Przez dwa dni  towarzyszyć nam będzie Camper Małopolski, w sobotę będziecie mogli go spotkać przy szybie Campi , od 12.00 do 16.00. Na placu pod Kominem  o godz. 12.30 wystąpi również Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, a na dzieci będą czekać atrakcje. Natomiast w niedzielę Camper  zawita do Parku Rodzinnego Uzbornia gdzie od godz. 15.00 będzie promował atrakcje Małopolski.

W sobotni wieczór zapraszamy na dziedziniec bocheńskiego Muzeum, gdzie wystąpią lokalni Artyści. Barbara Furmańska, Piotr Lekki, Artur Salwach, Robert Świątek i Wojciech Feć czyli Evening Standard umili nam wieczór przy dźwiękach  rocka i bluesa.

Tradycyjnie już wspólnie z przedsiębiorcami przygotowano zniżki 25 i 20 % na pobyt w Hotelu Kasztel i Nowa Bochnia oraz na smaczne co nie co w bocheńskich kawiarniach Ciachomania i Chantilia oraz restauracji Panorama w Wiśniczu.

Weekend oczywiście kończymy muzycznie na bocheńskiej Uzborni. Oprócz warsztatów dla dużych i małych, w Amfiteatrze wystąpią takie m.in. Teatr Artystokracki, Kasia Moś, Adam Krylik, Orkiestra Baczków oraz Halinka Mlynkova.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Patronat medialny zapewniają nam: Gazeta Krakowska, Radio ESKA Małopolska, Tarnowska.tv, Kronika Bocheńska, Czasbochenski.pl, mojaBochnia.pl – portal i telewizja, Głos 24 – Małopolski Portal Informacyjny, Bochnianin.pl, Kulturalna Bochnia, Informator Brzeski, Informator Bocheński, Bochnia Brzesko z bliska.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.zabytki.powiatbochenski.pl, gdzie znajduje się szczegółowy program.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce