Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Wojewódzkie podsumowanie STMiG 2019

27.11.2019 - Mirosław Drożdż

W dniu 26 listopada 2019 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odbyła się uroczysta gala finałowa XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Wzięli w niej udział wójtowie oraz burmistrzowie miast i gmin biorących udział w turnieju, a także zaproszeni goście.

Uroczystość była podzielona na dwie części. W pierwszej zostały wręczone nagrody Województwa Małopolskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej „Małopolski Laur Sportu” najlepszym małopolskim sportowcom i ich trenerom.  Nagrody wręczali: Jan Duda – Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego,  Tomasz Urynowicz – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Stanisław Bisztyga – Radny Województwa Małopolskiego. W drugiej części odbyła się ceremonia wręczania honorowych wyróżnień zespołowych i indywidualnych laureatom i organizatorom XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2019. Tutaj nagrody wręczali: Jan Duda – Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Zofia Czupryna – Honorowy Prezes Małopolskiego TKKF /Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Turnieju/ oraz Leszek Tytko – Prezes Małopolskiego TKKF.

Gmina Łapanów zajęła I miejsce w Małopolsce /trzecie miejsce w kraju/ za organizację imprez sportowych w ramach X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 (grupa od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców).
Puchar i dyplom za zajęcia I miejsca w województwie oraz za wybitny wkład w realizację turnieju odebrał w imieniu Andrzeja Śliwy  – Wójta Gminy Łapanów, Tadeusz Mazur /Gminny Koordynator STMiG/. Dyplom za wkład w organizację turnieju otrzymał też Tadeusz Mazur – koordynator samorządowy gminy Łapanów.

Głównym celem turnieju odbywającego się w dniach 26.05 – 1.06.2019 r. była aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, głównie tych, którzy nie uprawiają sportu na co dzień. W gminie Łapanów zorganizowano w tych dniach 86 imprez sportowych, w których uczestniczyło 4689 uczestników. Przeprowadzono również wysoko punktowany w rankingu wytrzymałościowy test Coopera w którym uczestniczyło 431 osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak dużego sukcesu naszej gminy. Wśród osób najbardziej zaangażowanych byli: Dorota Twaróg – Dyrektor SP w Łapanowie, Ewa Czarnecka – Dyrektor SP w Cichawce, Teresa Leśniak – Dyrektor SP w Grabiu, Lucyna Dudek – Dyrektor SP w Zbydniowie, Bogusław Janik – Dyrektor SP w Tarnawie, Stanisław Sobczak – Dyrektor SP w Sobolowie, Agnieszka Trzos – Dyrektor  Publicznego Przedszkola w Łapanowie, Anna Zdebska Sroka – Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”, Wioletta Nowojowska – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów,  Paweł Daniec – Prezes LKS PIAST Łapanów, Piotr Kopanica – Prezes LKS TARNAVIA Tarnawa,  Józef Mazankiewicz – Prezes LKS NAPRZÓD Sobolów, Wojciech Kubicz –  Prezes ULKS FAJFER 2001 Łapanów, Krzysztof Kluba – Prezes LUKS SOBOLIK Sobolów, Tomasz Jaworski – Prezes LUKS CICHAWKA, Agnieszka Hejmo – Prezes UKS SOKÓŁ Zbydniów. Dziękujemy również nauczycielom wychowania fizycznego, animatorom sportu, trenerom, pracownikom jednostek kultury i wszystkim pozostałym, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu gminy Łapanów.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce