Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

XXIII Rejonowe Biegi Sztafetowe „Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich”

22.05.2018 - Mirosław Drożdż

21 maja 2018 r. na trasie Trzciana – Łapanów przeprowadzono XXIII Rejonowe Biegi Sztafetowe „Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich”. Organizatorem biegów były Urzędy Gmin w Łapanowie i Trzcianie oraz Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie.

Otwarcia biegów na rynku w Łapanowie dokonał Tadeusz Białka – Sekretarz Gminy Łapanów. Następnie zawodnicy zostali rozwiezieni na poszczególne strefy zmian.
Start biegów znajdował się w centrum Trzciany, meta na rynku w Łapanowie.

Do rywalizacji  sportowej przystąpiło 16 dziesięcioosobowych drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe /10/ i gimnazja /6/. Klasyfikacja końcowa:

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Łapanów
2. Leszczyna
3. Rajbrot
4. Kierlikówka
5. Grabie
6. Kamionna
7. Trzciana
8. Łąkta Dolna
9.  Cichawka

10. Sobolów

GIMNAZJA

1. Leszczyna
2. Łapanów
3.Trzciana
4. Rajbrot
5. Sobolów
6. Tarnawa

Pierwszy odcinek – memoriałowy, poświęcony był zmarłemu Leopoldowi Malikowi  – jednemu z pomysłodawców tej imprezy. Puchar za jego wygranie otrzymała Patrycja Klęsk z Gimnazjum w Łapanowie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze w każdej kategorii wiekowej puchary. Wręczali je:  Robert Roj – Wójt Gminy Łapanów, Danuta Michniak-Dudkiewicz – Sekretarz  Gminy Trzciana oraz Jerzy Bąk –  Wiceprezes Małopolskiego Zrzeszenia LZS. Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie ufundowało na imprezę puchary, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Tarnowie dyplomy, pozostałe koszty organizacji imprezy pokryły Urzędy Gmin w Łapanowie i Trzcianie.

Organizator biegów składa serdeczne podziękowanie Komendantowi Powiatowemu Policji w Bochni oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu za zabezpieczenie trasy biegów, pilotowanie kolumny biegaczy, wstrzymanie ruchu na drogach dojazdowych. Strażakom z OSP Łapanów i Trzciana wyrażamy wdzięczność za zabezpieczenie dróg bocznych. Dziękujemy Pani Kasi z Poradni Medycyny Rodzinnej w Łapanowie za obsługę medyczną, pracownikom Domu Kultury w Łapanowie za nagłośnienie, Gminnemu Zakładowi Komunalnemu w Łapanowie za montaż sceny, transport nagłośnienia.

Tekst: Tadeusz Mazur

Zdjęcie: Tadeusz Mazur, Mirosław Drożdż

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce