Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

II MIEJSCE oraz NAGRODA PUBLICZNOŚCI w GAUDIUM 2018

23.11.2018 - Mirosław Drożdż

Jak co roku łapanowski Warsztat Terapii Zajęciowej brał udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM. Tym razem na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury podopieczni Warsztatu wystawili najnowsze przedstawienie pt.: „WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE”.
Sztuka została bardzo wysoko oceniona – jury w składzie Ewa Owsiany (pisarka, dziennikarka), Iwona Konieczkowska (aktorka) i Robert Wyród (aktor, pedagog) spośród 28-ośmiu występujących zespołów przyznało II MIEJSCE! Ponadto łapanowski Warsztat zdobył NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!
Spektakl ukazuje dwa światy: dobro i zło. Te dwie siły towarzyszą nam przez całe nasze życie: dobro, które istnieje od stworzenia świata i zło, które w pewnym momencie pojawiło się na ziemi i walczy o swoją pozycję. Chce być mocniejsze, chce zapanować nad światem i nad człowiekiem. Na szczęście każdy z nas posiada możliwość dokonania wyboru, określenia się po jednej ze stron. Każdy z nas ma także swojego patrona, swojego anioła stróża, który czuwa nad nami, nie pozwalając, by ciemna strona życia całkowicie rozpanoszyła się na ziemi. Oglądając przedstawienie warto zadać sobie kilka pytań: Po której stronie ja stoję? Czy w moim życiu wszystko jest tak, jak być powinno? W jakim kierunku buduję swój charakter? Kim jestem i kim chciałbym być? Jakie są moje wartości? Musimy pamiętać, że wybór należy do nas samych.
W spektaklu udział wzięli: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Anna Plewa, Patrycja Niemiec, Krzysztof Kędra, Waldemar Korba, Andrzej Burkowicz, Krystian Baczyński, Robert Kruczek, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Krzysztof Miśkowicz, Paweł Kukla, Marek Nowak, Andrzej Piskorz, Artur Jaroszek, Zbigniew Musiał.
Spektakl opracowały i przygotowały: Marzena Palka, Edyta Toporkiewicz, Iwona Kubat. Rekwizyty przygotowały pracownie krawiecka i rękodzieła artystycznego.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Mirosław Szewczyk, Edyta Toporkiewicz, Iwona Kubat

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce