Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Jasełka i kolędowanie w Sobolowie

15.01.2019 - Grzegorz Statek

Doroczne kolędowanie w Domu Kultury w Sobolowie ma swój niepowtarzalny klimat, nie inaczej było w niedzielę 13 stycznia 2019 r. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wszystkie zespoły działające w jednostce, a na scenie zaprezentowało się łącznie 54 artystów. Były tradycyjne jasełka: betlejemska szopka, Maryja z Dzieciątkiem, Józef, aniołowie, pasterze i trzej królowie. Było  kolędowanie z zespołem „Sobolowianie”. Była wreszcie niespodzianka: tatusiowie wraz ze swoimi córeczkami w efektownym układzie tanecznym, a to wszystko w rytm nastrojowej muzyki, w kontrastujących kostiumach, z białymi różami wręczonymi najpierw córkom, a finalnie nowo narodzonemu Jezuskowi. Występ ten wywołał wzruszenie chyba u każdego widza, a tatusiowie i ich córeczki zostali nagrodzeni kilkuminutową owacją na stojąco.

Na zakończenie wójt Andrzej Śliwa oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak pogratulowali występującym wspaniałej gry aktorskiej i pięknego wykonania kolęd oraz pastorałek. Wyrazili też wdzięczność i uznanie dla kierowniczki jednostki – Jadwigi Musiał, która kolejny raz przygotowała niezwykłe widowisko, pełne głębokich treści i niezapomnianych przeżyć duchowych.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce