Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Jubileusz setnych urodzin mieszkanki Gminy Łapanów

12.01.2023 - Jarosław Nowojowski

To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła Pani Maria Ziółkowska z miejscowości Kobylec, która 6 stycznia 2023 r. obchodziła swoje 100 urodziny.

Z tej też okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Łapanów Pan Andrzej Śliwa, który w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożył najserdeczniejsze życzenia przekazując list gratulacyjny, okazały bukiet kwiatów oraz prezent.

Pan Wójt przekazał zacnej Jubilatce również najserdeczniejsze życzenia i gratulacje przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Wojewodę Małopolski Pana Łukasza Kmitę. Dopełnieniem tej niecodziennej uroczystości było wzniesienie toastu za zdrowie Jubilatki.

Dostojnej Jubilatce życzenia i gratulacje złożyli również przedstawiciele wsi Kobylec Pani Kinga Węglarz –Radna Gminy Łapanów wraz z Panem Adamem Kogut – Sołtysem wsi Kobylec oraz przedstawiciele jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapanowie Pan Robert Hojda – Prezes OSP Łapanów wraz z Renatą Hojda – członek OSP

Pani Maria, pomimo swojego zacnego wieku cieszy się dobrą formą i doskonałą pamięcią. Podczas uroczystości zgromadziła się liczna rodzina Pani Marii, która z wielkim wzruszeniem przeżywała ten dzień. Recepty na długowieczność nie podaje Jubilatka, ale w domu w którym mieszka daje się odczuć przyjazną atmosferę, miłość, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę. To stąd bierze się radość życia Pani Marii oraz życzliwość dla ludzi. Z wielkim wzruszeniem dziękowała za życzenia i odwiedziny.

W końcowych życzeniach skierowanych do Szanownej Jubilatki Pan Wójt podkreślił, że 100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, to wiele lat doświadczeń, naznaczonych blaskami i cieniami codziennego życia. Ten Jubileusz to również wielka duma dla mieszkańców oraz władz samorządowych Gminy Łapanów.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego Jubileuszu i życzymy Pani Marii na kolejne lata dużo zdrowia, które jak sama mówi „służy jej i oby tak dalej”.

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce